5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Wiek i randki on-line. Czy starsze osoby mają szanse?

Submitted by on 8/10/2009 – 09:005 komentarzy

starsza-paraInternet wiele zmienił w sposobie w jaki poznajemy parterów. Choć nadal korzystamy ze „staromodnego” sposobu szukania partnera w otaczającym nas realnym świecie, to coraz więcej osób, swoje „drugie połówki” odnajduje on-line. I choć zdarza się, że randkując trafiamy na osobę która nie mówi nam prawdy o sobie i ukrywa niewygodne fakty, które w realu zostałyby od razu zdemaskowane, to coraz więcej osób ufa temu, że dzięki randkowaniu on-line może znaleźć idealnego partnera.

Zwolennicy wirtualnych randek twierdzą, że jest to dobry sposób dla wszystkich nieśmiałych i zakompleksionych – zanim się bowiem spotkamy, zdążymy się polubić wirtualnie i mniejszą uwagę zwrócimy potem na wygląd czy cechy fizyczne. Teoretycznie więc, randki on-line powinny sprzyjać temu, by do osób poznawanych podchodzić w bardziej otwarty sposób. Tymczasem, osoby starsze, jeśli chcą poznać kogoś przez Internet powinny …kłamać. W kwestii swojego wieku.

Poznając osobę w realu, zwracamy uwagę na jej wygląd i częściowo szacujemy wiek. Nie mamy jednak detektorów, które bezbłędnie mówią nam o tym, ile osoba ma lat. Wiek, nie jest więc czynnikiem decydującym o tym, czy chcemy się z kimś spotykać czy nie. W Internecie jest jednak inaczej. Badania przeprowadzone przez Harry’ego K. Wexlera, doktora psychologii z Nowego Jorku pokazują, że o ile osoba która poda w swoim profilu wiek 59 lat, jest dla osób w przedziale 50-69 lat atrakcyjna, o tyle podanie w profilu wieku 60 lat znacznie obniża jej szanse na wirtualny kontakt z drugą osobą, a wiek 65 lat stanowi praktycznie bloker znajomości. Harry umawiał się na wirtualne randki przez pięć lat – zawsze kiedy określał swój wiek na 65 lat nie otrzymywał odpowiedzi zwrotnej – nawet od swoich rówieśników. Wydaje się, że 60 lat jest tą granicą, w której przestajemy widzieć „partnera”, a zaczynamy dostrzegać „dziadka”. W realu, taka sytuacja nie ma miejsca, bowiem umawiając się na spotkanie nie wiemy, czy osoba ta ma dokładnie 59, 60 czy może 63 lata. Innymi słowy, osoby w wieku 60 lat, jeśli chcą móc wirtualnie nawiązywać znajomości, muszą obniżać swój wiek, udając młodszych niż są w rzeczywistości.

Popularity: 2% [?]

5 komentarzy »

 • Czarna pisze:

  Nie powinno się kłamać w kwestii wieku nawet online, to sprawia że już na samym początku oszukujemy drugą osobę, i jak te kłamstwo wyjdzie niespodziewanie na jaw to ta osoba poczuje się skrzywdzona i w żadnej kwestii nie będzie chciała ufać bojąc się że każde słowo drugiej połówki ( przyszłej oczywiście ) okaże się fałszywe. Jeśli ludzi się poznają i będą się rozumieć to wiek nie ma znaczenia w miłości.

 • randki pisze:

  Bardzo dobry artykuł .
  Pozdrowienia dla autora.
  Idealna randka

 • […] Randki internetowe – błędy mężczyzn […]

 • Ewa Kupniewska pisze:

  Szukam drugiej połówki jestem samotna wdowa mam 61 lat nie pale i nie pije lubie spokojne zycie 514304976

 • Stefania pisze:

  Jestem wdowa mam 68 lat
  szukam przyjaciela żeby coś zmienić

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)