5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Bogate kobiety wolą atrakcyjnych i starszych

Submitted by on 14/12/2010 – 07:30Komentarze (1)

Do tej pory, uważano, że kobiety wybierają mężczyzn ze względu na możliwość zapewnienia im przez partnera utrzymania. Stanowisko to, potwierdzała psychologia ewolucyjna, która podkreślała to, że kobieta potrzebuje pewności tego, że partner zapewni jej i jej dzieciom byt. Mężczyźni wybierać zaś mieli kobiety na podstawie wyglądu – bardziej atrakcyjna i zdrowo wyglądająca kobieta, miała bowiem zapewnić dorodne potomstwo. Czasy jednak się zmieniają i o ile mężczyźni nadal stawiają na urodę, to na zaradności życiowej kobietom już tak bardzo nie zależy. Przynajmniej nie tym bogatym, które zadbać o swój byt potrafią same.

Efekt Goerge’a Clooney’a czyli to, że kobiety zamożne mniej zwracają uwagę na zamożność partnera, a bardziej na jego atrakcyjność oraz wiek, opisali naukowcy ze Szkocji. Z badań, które przeprowadzili wynika, że większa niezależność finansowa kobiety powoduje, że kobiety zmieniają preferencje w wyborze partnera – nie chodzi już o to by był na tyle zaradny, by kobieta i jej dzieci nie umarły z głodu, ale by był na tyle atrakcyjny, by kobieta sukcesu odczuwała przyjemność z tego, że spędza z nim czas. Powiedzenie, że wystarczy by facet był nieco ładniejszy od diabła traci w tym układzie na nośności – przynajmniej jeśli chodzi o kobiety, które świetnie radzą sobie finansowo.

Badanie przeprowadzono na próbce 3770 osób, których pytano o ważne dla nich cechy przy wyborze partnera, a następnie porównano wybrane cechy ze statusem społecznym i poziomem zarobków. O ile zachowanie zamożnych kobiet zbliża się do zachowań mężczyzn (czyli preferowania atrakcyjnych partnerów), o tyle nie ma tu powiązania między wiekiem partnera. Mężczyźni preferują kobiety młodsze (tu również kłania się psychologia ewolucyjna – młodsza kobieta urodzić może więcej dzieci). Jednak kobiety, nawet wtedy kiedy są bogate nie wolą mężczyzn młodszych, lecz starszych. Naukowcy uważają, że chodzi tu o status społeczny. Starszy i przystojny mężczyzna (nawet jeśli nie jest zamożny), budzi szacunek i podziw.

A u Was co jest najważniejsze w wyborze partnera? Kasa, uroda, poczucie humoru, czułość? Co się dla nas liczy, drogie Panie?

Popularity: 1% [?]

Źródło tekstu: www.livescience.com/culture/rich-women-prefer-older-men-george-clooney-effect-101213.html

Komentarze (1) »

  • tak na prawdę to są takie kobiety i takie mężczyzni pisze:

    większość kobiet wybierają do siebie starszych mężczyzn OD 7 do 20 lat a faceci wybierają młode dziewczyny większość z nich są po przejściach kobiety młode wybierają starszych od siebie myślom że mężczyzna da jej to co im brakuje chcą się poczuć bezpiecznie młode kobiety patrzą bardziej na majątek żeby mężczyzna poczuł się atrakcyjnie przy młodej kobiecie większość z nich to są bardziej kochankowie mężczyzna mówić młodej kobiecie daje to co kobieta oczekuje to ona się doceniona a tak na prawdę z nich ma żony nie mówiąc to tym żonie to mężczyzna chce się podobać młodej kobiecie ona chce się poczuć bezpiecznie 85 procent większość żon nie wiedzą tak na prawdę o ich facetach

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)