5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Zazdrość kobiety o kobietę

Submitted by on 3/12/2008 – 17:07Komentarze (0)

Psychologowie z Uniwersytetu Aberdeen w Wielkiej Brytanii, przeprowadzili bardzo ciekawy eksperyment ukazujący siłę kobiecej zazdrości. Tym razem nie badano zazdrości o partnera, ale o urodę.
Drogie Panie, niestety dopóki jesteśmy płodne, niestety nie oceniamy innych kobiet obiektywnie, tylko deprecjonujemy ich urodę – tak przynajmniej stwierdzili naukowcy po zakończeniu eksperymentu.

Kobietom w wieku od 40 do 64 lat (podzielonych na grupy przed i po menopauzie) przedstawiono zdjęcia kobiet i mężczyzn i poproszono je o ocenę ich atrakcyjności. Do badania nie wykorzystano zwykłych zdjęć, lecz celowo wyselekcjonowano osoby najbardziej atrakcyjne, niektóre wspomagając photoshopem. Wyniki okazały się dość zaskakujące.
Zarówno kobiety jeszcze płodne, jak i te które przeszły już menopauzę, mężczyzn oceniały jednakowo. Miarą atrakcyjności były typowo męskie rysy twarzy, jak wydatne szczęki czy gęste brwi.
W momencie kiedy doszło do oceny urody modelek na zdjęciach, obie grupy kobiet zachowały się odmiennie. Kobiety po menopauzie oceniły jako bardziej atrakcyjne te kobiety, które miały więcej cech kobiecych i bardziej regularne rysy, podczas gdy kobiety płodne, za bardziej atrakcyjne uznały kobiety i mniej regularnych rysach (czyli de facto mniej atrakcyjne).

Psychologia już dawno dowiodła że mimo iż każdy z nas ma własne gusta, to oceniając ludzkie twarze wolimy te które są proporcjonalnie zbudowane. Tymczasem, wykonane przez psychologów w Aberdeen badania pokazują, że kobiety które same oceniają się jeszcze przez pryzmat atrakcyjności są w stanie dyskredytować urodę innych kobiet, tak jakby dzięki temu chciały poczuć się bardziej pewnie / atrakcyjnie.

No cóż, pozostanie nam jedynie pogodzić się z tym faktem iż urody naszych przyjaciółek nie oceniamy obiektywnie, tym mocniej je krytykując im bardziej są atrakcyjne.

źródło: softpedia.com

Popularity: 2% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)