5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

Zespół napięcia przedmiesiączkowego. Instrukcja dla mężczyzn

Submitted by on 4/10/2009 – 16:355 komentarzy

czyli kilka mitów na temat PMS

pmsZespół napięcia przedmiesiączkowego to dla kobiety rewelacyjna broń psychologiczna. Korzystając z tego, że mężczyźni nie wiedzą zbyt wiele o procesie miesiączkowania i poszerzać swojej wiedzy nie chcą (wychodząc z założenia, że trudno ufać czemuś, co krwawi przez pięć dni i nie umiera), kobiety najzwyczajniej w świecie oszukują mężczyzn, swoje gorsze samopoczucie, niechęć do propozycji partnera, czy zwiększoną agresję tłumacząc przez PMS. Zamiast powiedzieć „kochanie, przepraszam za tą poranną awanturę nie miałam racji” kobieta mówić „kochanie, to mój PMS” i mężczyzna wybacza bojąc się, że awantura (przez PMS) zacznie się na nowo. Co każdy mężczyzna powinien więc wiedzieć o PMS, aby swojej kobiecie wytrącić oręż z ręki?

1. PMS trwa w czasie okresu
Zespół napięcia przedmiesiączkowego – jak sama nazwa wskazuje – to zespół objawów, które mają miejsce PRZED miesiączką, a nie w jej trakcie trwania. Jeśli więc Twoja kobieta złości się wtedy kiedy ma okres i tłumaczy swoje zachowanie tym, że ma okres, to uświadom sobie, że masz do czynienia ze zwyczajną złośnicą- to, że miesiączka trwa nie ma bowiem wpływu na pobudzenie emocjonalne kobiety.

2. Każda kobieta ma PMS
Nie, tylko część kobiet odczuwa efekty zmian hormonalnych w swoim ciele aż tak intensywnie by można było stwierdzić u niej PMS. Tłumaczenie gorszego dnia tym, że zbliża się miesiączka jest po prostu mechanizmem obronnym i furtką, którą wykorzystują kobiety. Twoja kobieta, tak naprawdę może wcale nie mieć PMS!

3. Napięcie przedmiesiączkowe zawsze owocuje złością
Zespół napięcia przedmiesiączkowego objawy ma mocno zróżnicowane – jest och ponad 150. Podwyższona agresja, zwiększona drażliwość czy płaczliwość, wrażliwość czy mniejszy dystans do siebie to tylko kilka z nich – nie każda kobieta będzie się w czasie PMS złościć czy awanturować.

4. PMS zawsze wygląda tak samo
Zacznij prowadzić dziennik PMSów. Notuj daty pojawienia się zmian w zachowaniu, ich natężenie i jakość. PMS nie są takie same – w różnych cyklach zmienia się ich natężenie i czas trwania. Jeśli Twoja partnerka miewa tak regularne PMSy, że od jej napięcia przedmiesiączkowego można by regulować zegarek, to coś tu nie gra.

5. Stan napięcia przedmiesiączkowego u nastolatek
Pierwsze objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego pojawiają się u kobiet w wieku 20 lat. Nastolatka może również odczuwać PMS, lecz będzie to stan znacznie słabszy. Jeśli więc twoja 15 letnia dziewczyna na tydzień przed okresem zaczyna przypominać szalejące tornado, to spora cześć jej energii bierze się z głowy a nie z hormonów. (innymi słowy, lekko oszukuje).

6. Antykoncepcja hormonalna złagodzi PMS
Jeśli liczysz na to, że tabletki antykoncepcyjne złagodzą u Twojej kobiety PMS, to przestań się łudzić. Antykoncepcja hormonalna nie zapobiega PMS. Zespół napięcia przedmiesiączkowego zostaje, a objawy PMS mogą się nawet nasilić.

fot.:Michał Maciej. SXC

Popularity: 5% [?]

5 komentarzy »

  • Maenal pisze:

    Witamy w świecie PMS…. faceci nie potrafią sobie radzić z jego objawami i dlatego włąśnie powstał ten serwis
    antypms.pl

  • addela pisze:

    to że coś bierze się z głowy, nie znaczy że zmyśla. często kobieca podświadomość wyolbrzymia te cechy. wiedząc że przed miesiączką jest bardziej płaczliwa wrażliwa etc. jeszcze bardziej to nasila. ale nie generalizowałabym, że wszystkie kobiety oszukują swoich partnerów, mogą robić to nieświadomie.

    trochę więcej wiary w kobiety, nie wszystkie kombinują jakby tu oszukać partnera i wyciągnąć z tego korzyści. 🙂

  • anka pisze:

    Trafiłam tutaj zupełnie przypadkowo,szukałam w internecie odpowiedzi dlaczego nie mam ochoty na sex.W ostatnich miesiącach zauważyłam u siebie wzmożone objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego i jestem tym faktem mocno zmartwiona.Nie chcę nikogo zanudzać szczegółami, ale uwierzcie mi nie jest to nic przyjemnego.

  • krisek pisze:

    moja stara szaleje 7-10 dni przed okresem .20 dni zachowuje się jak idiotka a ostatnie 10 jak totalny debil-anarchista-terorysta i do tego alkoholik bo nie dość że żre wtedy za dwóch i w oczach puchnie to jeszcze wcina słodycze czego jej nie wolno i chleje wóde która potęguje w niej ten przedokresowy ”harakterek ” i niech mi powie ktoś co ja mam z tym zrobić, bo jestem bliski po 8 latach miesiąc w miesiąc wydylować jej jedynki . Blada rozpacz !! Mało tego jak pokazałem jej artykuł o PMS to takiej kur..icy dostała że myślałem iż to ja jedynki stracę .

  • maniek pisze:

    @ krisek hahahaahahah mam podobnie z tym ze przestala chlac

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)