5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Bycie w związku i zainteresowanie innymi

Submitted by on 28/05/2009 – 18:50Komentarze (0)

atrakcyjnosc-zwiazkiCzy to, że jesteśmy z kimś w związku wpływa na nasze zainteresowanie innymi osobami, które potencjalnie mogłyby stać się naszymi partnerami? Czy istnieją jakieś różnice w tym zakresie pod względem płci? Czy jeśli jesteśmy samotni to łaskawszym okiem patrzymy na innych? Na takie pytania starali się odpowiedzieć psychologowie z Uniwersytetu w Indianie i doszli do dość ciekawych wniosków.

W badaniu, zarówno mężczyznom jak i kobietom prezentowano zdjęcia osób przeciwnej płci z prośbą o ocenie atrakcyjności tej osoby. Badanych proszono by opierali się na pierwszym wrażeniu i starali się wykonać zadanie jak najszybciej. Jak myślicie, łatwiej wpaść w oko samotnej kobiecie niż zajętej?
Okazało się, że – wbrew stereotypowym twierdzeniom – nie. Kobiety oceniały twarze mężczyzn tak samo, niezależnie od tego czy były z kimś w związku czy nie. Za to te, które były samotne wpatrywały się w zdjęcia nieco dłużej i były nimi bardziej zainteresowane (sygnały niewerbalne). Nie do końca wiadomo co jest powodem tego, że kobieta samotna dłużej przygląda się męskiemu zdjęciu. Być może chodzi o to, że podświadomie analizuje jego atrakcyjność pod katem własnej osoby?

U mężczyzn nie zauważono żadnych różnic – dla nich, atrakcyjność oraz zainteresowanie płcią przeciwną nie jest związane z tym czy są z kimś, czy też nie są. Innymi słowy – to, że mężczyzna jest w związku wcale nie zmniejsza jego zainteresowania płcią przeciwną, ani nie powoduje zmniejszenia dostrzegania atrakcyjności u kobiet.

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: newsinfo.iu.edu/tips/page/normal/10912.html

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)