5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Wizualizacje

Gapienie się w piersi dobre dla zdrowia

Submitted by on 15/03/2011 – 22:4910 komentarzy

Dobra wiadomość dla każdego mężczyzny! Wpatrywanie się w kobiece piersi jest zdrowe! Udowodnili to niemieccy naukowcy, którzy tym samym dali mężczyznom świetną wymówkę i przyzwolenie by miast w oczy, mężczyzna kierował swój wzrok nieco niżej.

Niemieccy naukowcy przeprowadzili dość dziwaczny eksperyment. 250 mężczyznom polecili wpatrywać się codziennie w kobiece piersi. Grupa kontrolna miała unikać patrzenia w ich kierunku. Badania prowadzono podobno przez pięć lat (choć nie chce się wierzyć, by 250 ochotników aż przez pięć lat unikało ulubionego widoku większości mężczyzn). Po tym okresie, przebadano mężczyzn i okazało się, że Ci, którzy patrzyli się w piersi przez 10 minut dziennie mieli niższe ciśnienie i mniej problemów z sercem.

Drodzy Panowie – od dziś, kiedy kobieta przyłapie was na wlepianiu wzroku w jej piersi możecie powiedzieć, że to zalecenie prozdrowotne.

Oby tylko nie okazało się, że Wasze serce zyskuje, ale traci twarz stale policzkowana.

fot.:Arlen Roche/SXC.hu

Popularity: 2% [?]

10 komentarzy »

 • Jolanta pisze:

  Już dawno o tym czytałam. 🙂 Ja wiem, że wiele kobiet może poczuć się nieswojo gdy mężczyzna wgapia się za przeproszeniem w ich piersi, ale to naprawdę jest dobre dla zdrowia. No i często dla zdrowia kobiet bo poprawia ich samoocenę. 🙂

 • Jędrzej pisze:

  106 to lubi! 😉 Nieźle 😉 Kobiece piersi i dla mnie są bardzo miłym miejscem zaczepienia uwagi, jednak badania o których mówicie okazały się niestety wymyślone – od hipotez po wyniki.

 • Jola pisze:

  no i czy w ogóle jakaś Pani zyczyłaby sobie żeby jej facet wgapiał się w piersi innej kobiety dla zdrowia…a jak macanie okaże się jeszcze zdrowsze???

 • Adam pisze:

  Muszę przyznać że naukowcy naprawde już nie mają co robić. Tworząc hipotezę można udowodnić wszystko. Każde badanie jest nacechowane subiektywizmem. A odnosząc się do tego artykułu, mężczyźni są różni, tacy którzy patrzą, nie patrzą i tacy którzy nie mogą wytrzymać bez patrzenia, czyli jednym słowem walczą ze swoją naturą. Nie zgadzam się, że to jest zdrowe, stwierdzam, że artykuł raczej podkreśla fakt życia w zgodzie z sobą samym, a nie walcząc przeciwko sobie. Uszczuplając badania na jedną hipotezę, można faktycznie dziwaczne tezy wyciągnąć.

 • amon pisze:

  A więc to nie tylko zdrowe dla facetów, ale też dla kobiet, bo poprawia ich samoocenę i tym samym samopoczucie 😀 Żyć nie umierać.

 • Nodi pisze:

  Od dawna to widziałem 🙂 Teraz potwierdzili to nawet naukowcy 😀
  A tak na poważnie to czasami można się za głowę złapać nad czym pracują naukowcy…

 • Kasia pisze:

  Hahahaha… To kogo wyleczyć? 😀

 • borsuk pisze:

  Tak mi się wydawało, to co napisał Jędrzej – nie chce mi się wierzyć by przez 5 lat ktoś chciał brać udział w eksperymencie polegającym na nie-patrzeniu na piersi.

  Gdyby jednak eksperyment był prawdziwy i ci faceci patrzyli na prawdziwe piersi (nie na ekranie) to być może efekty zdrowotne były rezultatem tego, co następowało po 10 minutach patrzenia 😉

 • Ania pisze:

  No przecież żaden naukowiec nie może potwierdzić złego oddziaływania przy gapieniu się w piersi. a jeśli coś nie jest złe to chyba jest dobre, prawda? Ach, Ci naukowcy…

 • Jacek pisze:

  A ja tam wierzę w te badania :)Widok kobiecych piersi po prostu mnie uspakaja 🙂

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)