5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Dlaczego mężczyźnie łatwiej być atrakcyjnym niż kobiecie

Submitted by on 29/06/2009 – 12:45Komentarze (0)

pozadanieZ jednej strony, kobiety mają cały wachlarz różnego rodzaju upiększaczy, dzięki którym mogą za pomocą kilku trików dodać sobie urody lub odjąć lat – teoretycznie łatwiej więc im być atrakcyjnymi. Mężczyźni muszą liczyć jedynie na siebie i swój urok a jedyne co mogą wykorzystać to ubiór, ponieważ cieniem do powiek nie podkreślą „rozświetlonego” spojrzenia. Teoretycznie więc, kobietom powinno być łatwiej. Jednak nie jest- a głównie ze względu na to, że o ile kobiety posiadają szerokie spektrum tego, co jest dla nich atrakcyjne, o tyle mężczyźni są niezwykle zgodni w tym, jakie kobiety im się podobają – a to oznacza dla kobiet konieczność wpasowania się w standard przy większej konkurencji.

Innymi słowy – mężczyzna jeśli nawet nie spodoba się jednej kobiecie, może wpaść w oko innej. Kobieta zaś, jeśli przez jednego mężczyznę zostanie ocenia ona jako mało atrakcyjna, ma spore szanse na tą samą ocenę u reszty mężczyzn.

Wnioski z badań nad oceną atrakcyjności osób przeciwnej płci, pojawiły się w czerwcowym Journal of Personality and Social Psychology. 4000 osób oceniało na skali 1-10 zdjęcia innych pod względem atrakcyjności. Wyniki zadziwiły psychologów – o ile bowiem mężczyźni byli dość spójni, o tyle kobiety oceniały mężczyzn bardzo różnie. Globalnie preferowały szczupłych i umięśnionych facetów, ale były takie zdjęcia mężczyzn, którymi jedne kobiety się zachwycały, podczas gdy inne odrzucały je ze wstrętem.

Ta prawidłowość to niezwykle ważne dane potrzebne do zrozumienia tematu wzajemnej atrakcyjności, randkowania i związków międzyludzkich. Przede wszystkim, badania przekonują, że kobiety chcąc poderwać mężczyznę z jednej strony muszą liczyć się z tym że powinny pasować do schematu, z drugiej, mają mniejsze ryzyko tego, że o tego samego partnera będzie zabijać się tłumek kobiet. Panowie muszą borykać się z konkurentami – jeśli im podoba się dziewczyna spore są szanse, że podoba się innym. Z drugiej strony nie muszą martwić się o swoją atrakcyjność- gdzieś tam bowiem jest pewnie ktoś, komu się spodobają.

fot.:Jenny Frenzel/SXC

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: http://www.eurekalert.org/pub_releases/2009-06/wfu-ra062609.php

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)