Depresja u seniorów
29/03/2018 – 20:49 | Komentarze (0)

Depresja u osób w podeszłym wieku, wbrew pozorom, jest dość częstym zjawiskiem. Jej objawy są jednak powszechnie mylone z innymi dolegliwościami bądź bagatelizowane przez samych chorych, co znacznie zmniejsza wykrywalność i utrudnia postawienie jednoznacznej diagnozy. …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Wizualizacje

Julian Antonisz i jego „Fobia”

Submitted by on 13/01/2010 – 08:00Komentarze (1)

tworca-fobiiJulian Antonisz (Antoniszczak) to urodzony w 1941 roku artysta plastyk, który mocno eksperymentował z różnymi formami animacji. Jego dzieła, w pełni należały do niego – nie tylko sam pisał scenariusze, tworzył obrazy ale również samodzielnie komponował do nich muzykę. Antoniszczak był współtwórcą Studia Filmów Animowanych a poza pracą nad animacjami poświęcał również czas na konstruowanie maszyn filmowych (jedna z nich miało być urządzenie wydrapujące na taśmie filmowej serie klatek).

Antoniszczak stworzył kilkanaście filmów animowanych, a ponieważ zbliżamy się do 23 rocznicy śmierci twórcy (zmarł 31 stycznia 1987 roku), chcieliśmy przypomnieć jego pierwszą animację –  „Fobia„. Obraz zrealizowany w technice non camera, która polega na ręcznym nanoszeniu rysunków bezpośrednio na taśmę filmową. Tą technikę Antoniszczak preferował. Jego animacje nie są dla wszystkich  – to trudne obrazy przeznaczone dla dojrzałego widza. Niewątpliwie jednak wywołują emocje.

Popularity: 3% [?]

Komentarze (1) »

  • jablecznik pisze:

    zmarł 31 stycznia 2987 roku
    Niezle sie trzymal jak na swoje lata

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)