5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Różności

Nauka poprzez zabawę

Submitted by on 8/08/2017 – 07:41Komentarze (0)

different nationalities

Pedagodzy i psychologowie są zdania, że to właśnie zabawa doskonale wpływa na rozwój umiejętności dziecka oraz na przyswajanie przez nie wiedzy. Zabawki edukacyjne, różnego typu gry i akcesoria dziecięce wspomagają rozwijanie spostrzegawczości, refleksu, a nawet zdolności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Zdecydowanie warto stawiać na naukę poprzez zabawę i to już od pierwszych lat życia dziecka.

Pierwsze zabawki w życiu dziecka

Już niemowlęta i noworodki mogą i powinny być otaczane przedmiotami o działaniu stymulującym wzrok. Dobrym pomysłem okazuje się zawieszenie nad łóżeczkiem lub kołyską karuzeli, z której będą zwisały kolorowe elementy (kółeczka, maskotki, tasiemki). Taki akcent sprawia, że dziecko jest nieustannie zainteresowane poruszającymi się elementami, wodzi za nimi wzrokiem, a nawet próbuje je łapać. To wpływa na prawidłowy rozwój koordynacji ruchowej oraz rozbudza ciekawość świata.

Zabawki dla rocznego lub starszego dziecka

Na tym etapie rozwoju dziecka można i warto sięgać po kolejne, bardziej skomplikowane zabawki. Poza klasycznymi maskotkami i lalkami, doskonale sprawdzają się wszelkie zabawki rozwijające zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną. Doskonałym przykładem są pojemniki z otworami o różnych kształtach, do którego dziecko wrzuca klocki albo słupki, na które należy nakładać obręcze. Alternatywą dla tych zabawek są, popularne w ostatnim czasie, puzzle 3D, które nie przypominają klasycznych puzzli, ale wymagają od dziecka spostrzegawczości i dopasowywania elementów w pasujące miejsca. W efekcie powstaje kompozycja przestrzenna, a niektóre puzzle tego typu posiadają również efekty dźwiękowe, które rozbrzmiewają, gdy dziecko poprawnie je układa.

Kilka zabawek w jednym – stoliki edukacyjne

Stolik edukacyjny to dość wszechstronny gadżet dla rozwijającego się malucha. Większość modeli nadaje się już dla rocznych dzieci, a niektóre mogą dostarczyć rozrywki nawet do trzeciego roku życia dziecka. Ekspert sklepu Hulahop.pl zwraca uwagę na to, by dobierać stoliki edukacyjne do wieku dziecka i do jego indywidualnych zdolności – w sprzedaży można znaleźć dziesiątki modeli, które mocno różnią się nie tylko pod względem wizualnym i cenowym, ale też pod względem funkcjonalności i oferowanych zabaw. Dobry stolik edukacyjny pobudza zdolności manualne, wzrok i słuch. Może zawierać panel dotykowy, odtwarzacz muzyki, uproszczone instrumenty muzyczne, przyciski, pokrętła i inne elementy, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka.

Zamiast klasycznej przytulanki – miękka i przyjemna zabawka interaktywna

Lalki i maskotki pełnią bardzo często rolę ukochanych zabawek do tulenia i głaskania. Dzieci obdarzają je sympatią i lubią zabierać je ze sobą dosłownie wszędzie. Ciekawą alternatywą dla maskotek i lalek będzie miękka, pluszowa zabawka interaktywna – na przykład siostrzyczka Szczeniaczka Uczniaczka, która jest przeznaczona do zabawy od szóstego miesiąca życia. Zabawka odpowiada na dotyk dziecka, emituje odgłosy, teksty i piosenki, a interaktywne treści można zmieniać i dopasowywać do wieku dziecka, co sprawia, że to zabawka na wiele miesięcy, a nawet na kilka lat.

O tym, że zabawa jest najlepszą metodą na naukę w pierwszych miesiącach i latach życia dziecka, nie trzeba raczej nikogo przekonywać. By wspomagać rozwijanie przez dziecko wielu umiejętności, warto sięgać po odpowiednie zabawki edukacyjne i akcesoria, które mają szansę wspomóc naturalny rozwój dziecka.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)