5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Różności

Nie wiesz, jak sobie poradzić z niezdyscyplinowanymi brwiami?

Submitted by on 17/07/2018 – 07:12Komentarze (0)

 Nie wiesz, jak sobie poradzić z niezdyscyplinowanymi brwiami?

Chcesz, aby twoje brwi były piękne i wyraziste, ale nie wiesz jak nadać im odpowiedniego kształtu? Borykasz się z problemem niezdyscyplinowanych włosków i asymetrycznych łuków? Podpowiemy ci, jak poprawnie regulować brwi oraz jakie produkty stosować, aby stały się najpiękniejszą ozdobą twarzy.

Niezdyscyplinowane brwi – jak dobrać brwi do kształtu twarzy?

Jeżeli masz niezdyscyplinowane brwi, pozbawione kształtu i asymetryczne, powinnaś zadbać o ich prawidłową regulację. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze kształty twarzy wraz z poradami dotyczącymi ustalenia najlepszego kształtu brwi.

  • Twarz okrągła

Idealnie wyprofilowane brwi powinny równoważyć rysy twarzy, dlatego u pań o okrągłej buzi najlepiej sprawdzi się wysoki łuk z ostrym kątem, który nieco wysmukli twarz i skieruje spojrzenie do góry.

  • Twarz owalna

Wielu wizażystów uważa, że owal to idealny kształt twarzy. Jeżeli Twoja twarz jest owalna, możesz eksperymentować z profilem brwi – mało prawdopodobne, że wyrządzisz sobie „krzywdę”. Absolutnym pewnikiem jest miękki kształt, w którym kontur powoli idzie ku górze, a następnie delikatnie zakrzywia się ku dołowi.

  • Twarz w kształcie serca

Największą bolączką kobiet o twarzy trójkątnej jest wystający podbródek. Aby nieco złagodzić wyraziste rysy twarzy i nadać jej miękkości, warto postawić na zaokrąglone brwi o łagodnym łuku.

  • Twarz prostokątna / kwadratowa

Profilowanie brwi u kobiet o prostokątnej lub kwadratowej twarzy ma na celu zmiękczenie linii szczęki. Aby odwrócić uwagę od dolnych partii, postawmy na wyraziste, grube i zakrzywione brwi w esowatym kształcie.

  • Twarz podłużna

Aby optycznie skrócić twarz i nadać jej owalnego kształtu, najlepiej zrezygnować z łuku. Proste brwi sprawią, że buzia będzie wyglądała na mniej pociągłą.

Niezdyscyplinowane brwi – regulacja

Jeśli wybrałaś już idealny kształt brwi, czas przejść do regulacji. Wykonując tę czynność we własnym zakresie, musisz uzbroić się w cierpliwość oraz kierować kilkoma podstawowymi zasadami:

  • niezdyscyplinowane brwi należy wyrywać w kierunku wzrostu, lekko naciągając skórę
  • aby zmniejszyć ból, weź ciepłą kąpiel – włoski będą wówczas wystarczająco zmiękczone
  • jeżeli mimo wszystko odczuwasz ból, w czasie depilacji pocieraj brwi kostką lodu

Jak wyznaczyć miejsce, w którym powinny zaczynać się brwi?

Przyłóż długopis do twarzy w taki sposób, aby dotykał skrzydełek nosa. Miejsce, w którym ołówek styka się z linią brwi, to umowny początek.

Niezdyscyplinowane brwi – jak poprawnie wyznaczyć łuk?

Przesuń drugi koniec ołówka, aż znajdzie się po zewnętrznej stronie tęczówki. Wyznaczona w ten sposób linia wskazuje miejsce utworzenia łuku.

Jak wyznaczyć koniec brwi?

Dużym błędem popełnianym przez kobiety jest wyrywanie zbyt dużej ilości włosków i skracanie końcówki. Aby prawidłowo wyznaczyć koniec brwi, należy przesunąć ołówek w taki sposób, aby połączył skrzydełko nosa oraz zewnętrzny kącik oka. Koniec powinien znajdować się na linii wyznaczonej przez te punkty.

Produkty do malowania brwi

Kiedy Twoje brwi są już wyregulowane, czas zabrać się za malowanie. Jeżeli preferujesz delikatny i subtelny makijaż, sięgnij po paletkę do stylizacji brwi od Maybelline, Master Bro. W zestawie znajdziesz wosk, cień, rozjaśniacz oraz precyzyjny mały pędzelek do aplikacji produktów. Stosując wosk, uzyskasz naturalny efekt, a cienie ładnie podbiją naturalny kolor włosków.
Alternatywą dla cieni i wosku jest miękka woskowa kredka, np. od Golden Rose.

Pamiętaj, że dobrze wyregulowane brwi wymagają tylko niewielkiego podkreślenia. Dbaj o utrzymanie ich profilu.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)