5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Wizualizacje

Promienny uśmiech dzięki „czapce uśmiechu”

Submitted by on 29/10/2009 – 13:30Komentarze (0)

usmiechBywasz ponury całymi dniami? Wszyscy dookoła pytają Cię dlaczego prawie wcale się nie uśmiechasz? Nawet czytanie o uśmiechaniu się nie wywołuje na twojej twarzy grymasu który można byłoby uznać za uśmiech? Psychologia uśmiechu mówi o tym, że śmianie się wpływa pozytywnie na każdą komórkę naszego ciała i na całe nasze życie – jeśli jednak nie umiesz się uśmiechać po dobroci, zafunduj sobie czapkę uśmiechu, która na zasadzie feedbacku zmusi cie do tego być stale się uśmiechał.

Czapka uśmiechu (Happiness hat) to projekt Lauren McCarthy. Czujnik najpierw uczy się rozpoznawać jak zmienia się Twoja twarz kiedy się uśmiechasz. Potem, kiedy masz na głowie czapkę i się nie uśmiechasz, dane przekazywane są do „narzędzia tortur” które boleśnie kłuje cię w kark dopóki uśmiech nie zagości na twojej twarzy! Oto prawdziwy śmiech przez łzy!

Urządzenie to oczywiście koncepcyjny żart, choć znając badania prowadzone przez psychologów w zakresie indukowania emocji wiemy, że nawet sztuczne uśmiechanie się, po jakimś czasie zwrotnie poprawia nasz nastrój – w efekcie więc, czapka uśmiechu mogłaby rzeczywiście zwiększać ilość naszych uśmiechów i poprawiać nam samopoczucie.

fot.: Harrison Keely/SXC

Popularity: 2% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)