5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Różności

Spokój płynie z gór

Submitted by on 22/07/2016 – 20:07Komentarze (0)

mountain-track

W natłoku codziennych spraw, gdy spędzasz całe tygodnie w stresującej pracy i nie masz czasu na odpowiednią regenerację, tracisz sens i całą motywację. Możesz, a nawet musisz na trochę wyjechać, najlepiej w takie miejsce gdzie odnajdziesz spokój, przestrzeń i spojrzysz na wszystko z innej perspektywy.

Po całym tygodniu pracy, walki z pędzącym czasem i związanym z tym stresem, możesz spróbować zrelaksować się w domu. Film, książka, spacer czy jogging pewnie pozwolą na trochę odciąć się od problemów i codziennych zmagań. Są jednak sytuacje kiedy to nie wystarczy. Przeciągające się przemęczenie, które z tygodnia na tydzień rośnie coraz bardziej, nie ustąpi tak łatwo. Tutaj trzeba bardziej radykalnych środków, dłuższej przerwy, niemal ucieczki w zupełnie nowe środowisko. Zmiana otoczenia ma zbawienny wpływ na naszą psychikę, pozwala nabrać niezbędnego dystansu do tego, co mamy na co dzień, sprzyja również kreatywności i zmniejsza skalę problemów, z którymi się zmagamy.

Potrzebujesz przede wszystkim odpoczynku od komputera, od sztucznych świateł biura, klimatyzacji i suchego powietrza. Przyda ci się otoczenie naturalne, czyste, pełne zieleni i otwartych przestrzeni. Tatry będą pasowały doskonale. Długie wędrówki górskimi szlakami pozwolą ci poczuć się wolnym, nic nie będzie cię gonić, sam na sam ze swoimi myślami, będziesz mieć mnóstwo czasu, żeby wszystko sobie poukładać i zapomnieć o tym, co do tej pory nie pozwalało ci zasnąć. Umysł ukoi panująca na szlakach cisza, a odrobinę ciepła wleją w serce życzliwe uśmiechy spotykanych po drodze turystów. Kto wie, może będzie to okazja, aby poznać kogoś ciekawego, kto z innej perspektywy spojrzy na twoje troski.

Wybór Tatr na miejsce takiego wyjazdu może okazać się najlepszy jeszcze z jednego powodu. Twojemu organizmowi i ogólnemu samopoczuciu mogą pomóc termy podhalańskie. Terma Bania – jeden z ośrodków mających w swoich basenach wody termalne, jest miejscem, w którym zregenerujesz organizm i zadbasz o jego harmonię. Korzyści jest jeszcze więcej. Do twojej dyspozycji będzie saunarium, które zapewni oczyszczenie i relaks. Pobyt w saunie zmniejsza poziom stresu oraz zmęczenia. Do tego wody w termach podhalańskich Terma Bania, są wysoko zmineralizowane, zawierają m.in. żelazo, magnez, krzem, potas czy lit. Regenerują skórę, dają uczucie głębokiego odprężenia, pomagają poradzić sobie z bezsennością.

Zdrowy i oczyszczony organizm to klucz do harmonii psychicznej. Podaruj sobie kilka dni takiego odpoczynku, a efekty będą na wagę złota. Tatry zadziałają jak balsam zarówno na twoje ciało, jak i umysł. Teraz już wiesz, gdzie jechać.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)