5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

„Piję byś była piękniejsza, kochanie” okazuje się mitem

Submitted by on 20/04/2009 – 16:30Komentarze (0)

gentelmanMówi się że nie ma brzydkich kobiet, tylko czasem alkoholu brak. Nowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Leicester zadają kłam temu powiedzonku. Okazuje się bowiem, że alkohol wcale nie pomaga Panom dostrzegać większej ilości piękna w płci przeciwnej. Mało tego, Panowie „na bani” oceniają kobiety jako brzydsze, a do tego równie dobrze oceniają nasz wiek, co Ci trzeźwi!

W ramach badania przetestowano grupę 240 osób (kobiet i mężczyzn). Badanie odbywało się w pubach i polegało na przedstawianiu 10 zdjęć 17 letnich modelek. Część zdjęć była cyfrowo postarzona, a na części zdjęć modelki miały makijaż. Badanych podzielono na 4 grupy – „na cyku” czyli osoby zrelaksowane i dopiero rozpoczynające imprezowanie, „nieco nastukane” czyli lekko wstawione, a przytępionych zmysłach, „dość pijane” – czyli te które zachowywały się głośno i miały problem z pionem, oraz „nawalone jak działa” – czyli ci którzy z trudem chodzili.

Z badań wynika że:

  • kobiety pod wpływem alkoholu błędnie oceniają wiec kobiet na zdjęciach
  • mężczyźni, niezależnie od stopnia upojenia, właściwie odgadują wiek kobiety
  • mężczyźni właściwie odgadują wiek nawet pod wpływem i kiedy kobieta mam mocny makijaż
  • mężczyźni „na bani” oceniają kobiety JAKO BRZYDSZE, niż mężczyźni trzeźwi (czyżby alkohol wyzwalał prawdomówność?)

Psychologowie prowadzący badania, napisali w British Journal of Psychology, że ich obserwację są nie tylko obaleniem mitu, ale jednocześnie kolejnym przesłaniem przeciwko temu, aby tłumaczenie się mężczyzn wypitym alkoholem w sprawach o seks z nieletnimi nie było brane pod uwagę – niezależnie bowiem od tego czy mężczyzna jest trzeźwy czy pijany, jego umiejętność oceny wieku kobiety nie zostaje zachwiana.

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/5182492/Beer-goggles-idea-is-a-myth-claim-scientists.html

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)