5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

5 powodów aby się bawić

Submitted by on 24/04/2009 – 13:00Komentarze (0)

zabawaPiątek dziś, a więc za kilka godzin porzucimy nasze biurka czy sale wykładowe i oddamy się rozkoszom weekendu. A słoneczna sobota i niedziela to dobry czas na to aby nieco się zabawić. I to niekoniecznie w tłumnej dyskotece czy przy napoju wyskokowym, ale tak po dziecięcemu. Na przykład klockami. Albo w ogródku, albo … w zasadzie wszystko jedno – byle to co robimy angażowało też inne osoby i nie było pracą.

A powodów aby się bawić jest wiele:

  1. Bawiąc się uczymy się działać z innymi i tym samym podwyższamy nasze umiejętności społeczne – innymi słowy, zwykła zabawa pomaga w osiąganiu sukcesu zawodowego.
  2. Zabawa rozwija umysł i pozwala na tworzenie się nowych połączeń w mózgu. Kinezjologia uczy, że ruch ciała jest dobry dla pracy mózgu. Mało tego, nasz mózg możemy rozwijać przez całe życia robiąc rzeczy które są dla nas nowe bądź nietypowe. Do wpływu na mózg poprzez ruch polecamy więc grę „twister”.
  3. Zabawa pozwalająca na wykorzystywanie wyobraźni to dodatkowa możliwość rozwoju kreatywność. Nie tylko wymyślamy bawiąc się nowe rozwiązania ale również w wielu zabawach myślimy niestandardowo, wcielając się w role zmieniamy perspektywę itd.
  4. Zabawa rozluźnia i odstresowuje. Po całotygodniowej pracy, jeśli zasiądziemy przed telewizorem dopadnie nas co najwyżej marazm i senność. W zabawie zaś śmiejemy się, ruszamy i nabieramy nowej energii. Przy okazji problemy zawodowe spychane są na dalszy plan co pozwala się nieco rozluźnić.
  5. Zabawa pozwala nauczyć się radzić sobie z trudnymi kwestiami.
    Przypomnijcie sobie w jaki sposób dzieci poznają otaczający świat? Właśnie poprzez zabawę. Kupujesz dziecku komputer, ono kilka dni spędza niby na bezsensownej zabawie, a po kilku miesiącach programuje w C++…

Popularity: 2% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)