5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

6 kłamstw, które na pewno popełniłeś

Submitted by on 17/03/2010 – 20:58Komentarze (0)

Czy często kłamiesz? Nie? Twierdzisz, że jesteś osobą prawdomówną, która nigdy nie kłamie? Niestety, nawet jeśli w to wierzysz to muszę Cię rozczarować. Kłamie każdy z nas i choć robimy to nierzadko nie intencjonalnie i w dobrej wierze, to nie zmienia faktu, iż poniższe kłamstwa zdarzyły się każdemu z nas:

Wszystko w porządku

Nie należymy do najbardziej optymistycznych narodów świata – to u Amerykanów wszystko jest zawsze w porządku – Polacy zaś wolą narzekać. Mimo tego, każdemu z nas zdarzyło się choć raz w życiu skłamać mówiąc innym, że wszystko jest u nas w porządku, mimo iż nie było. Robimy to z różnych względów – po to by nie zmartwić bliskich lub dlatego, by móc udawać przed innymi ludzi sukcesu – grunt, że zdarza nam się w tej kwestii kłamać.

Z miłą chęcią

„Oczywiście, z przyjemnością zaopiekuje się Twoim dzieckiem” (tym małym, wrednym pomiotem szatana- myślimy w duchu”). Kłamstwo „z miłą chęcią” popełniamy tym częściej im mniej jesteśmy asertywni. Każdy z nas, bywa jednak raz na czas zmuszany do tego by zrobić coś, na co nie ma wcale ochoty.

Utknąłem w korku

Korki na drodze to najczęściej wykorzystywane usprawiedliwienie na spóźnienie – czy to do pracy czy na spotkanie z przyjaciółmi. Bardzo często, zamiast wikłać się w skomplikowane tłumaczenie tego, dlaczego się spóźniliśmy – wolimy wybrać prostszą wymówkę – korki. Część z nas nie traktuje nawet tego jak kłamstwa.

Myślałem dokładnie o tym samym

To kłamstwo najczęściej pojawia się w sytuacjach zawodowych, kiedy chcemy przypodobać się kierownikowi bądź szefowi. Wykorzystują je równie chętnie sprzedawcy, którzy chcą doprowadzić do tego, by klient poprzez zgodę ze sprzedawcą i polubienie go, dał namówić się na droższy produkt.

Nic się nie stało

Naszą naturalną reakcją na przeproszenie nas jest stwierdzenie, że nic się nie stało. Oczywiście nie zawsze jest tak, że rzeczywiście nie mamy żalu do drugiej osoby – nie wypada jednak na przeprosimy zareagować agresją lub nawet zwróceniem uwagi.

Musimy się rychło zdzwonić

Ile razy zdarzyło Ci się powiedzieć to drugiej osobie spotkanej na ulicy choć wiedziałeś, że do spotkania nigdy nie dojdzie? Nie umiemy powiedzieć drugiej osobie, że jej nie lubimy, zamiast tego wolimy więc nakarmić się frazesem tylko po to, aby nie czuć się niekomfortowo.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)