5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

3 największe kłamstwa w serwisach randkowych,

Submitted by on 18/07/2010 – 10:092 komentarze

czyli jak interpretować dane, które dostaniemy online

Randkowanie przez Internet jeszcze się nam nie znudziło. Mało tego, coraz więcej osób korzysta z tej formy poznawania nowych osób. I choć kłamiemy nieco mniej niż dawniej (trudniej dziś, przy posiadaniu profili w wielu serwisach społecznościowych, utrzymywać kilka tożsamości), to nadal w randkach online stosujemy kilka kłamstw. Warto wiedzieć, jak je interpretować, aby się nie rozczarować na spotkaniu.

Mam 1,80 cm wzrostu

Jeśli mężczyzna pisze tak w mailu do Ciebie możesz być prawie pewna, że ma w rzeczywistości 175 cm – 5 cm wynosi bowiem statystycznie różnica pomiędzy męską fantazją w serwisach randkowych, a rzeczywistością.

Zarabiam 4000 zł miesięcznie

W rzeczywistości licz na jakieś 800 zł mniej. Statystycznie, różnica między deklarowanymi a rzeczywistymi zarobkami wynosi 20%. Tak dzieje się jednak tylko w przypadku kiedy to mężczyzna mówi ile zarabia. Kobiety nie tylko nie zawyżają swoich zarobków, ale często je obniżają, zamożne kobiety nie cieszą się bowiem aż tak dużym powodzeniem.

To moje ostatnie zdjęcie

Umieszczając zdjęcie w profilu randkowym chcemy wyglądać jak najbardziej korzystnie. Dbamy o to bardziej, niż o to, aby zdjęcie rzeczywiście oddawało nasz obecny wygląd. Efekt? Umieszczanie zdjęć sprzed kilku lat. Serwis randkowy OkCupid przeanalizował dane zawarte w rekordach exif, które są częścią każdego zdjęcia cyfrowego i porównał daty wykonania zdjęć z czasem jego wgrania na stronę www. Okazało się, że średni czas wgrania zdjęcia nie jest może tak odległy od momentu jego zrobienia (wynosi 92 dni), ale zdarzają się sytuacje, w których jako „ostatnie zdjęcie” wgrywane są zdjęcia sprzed 2-5 lat. Ręczna analiza danych ujawniła bardzo ciekawą prawidłowość. Tymi starymi zdjęciami były te najbardziej seksowne w serwisie. Jeśli więc kobieta wyśle Ci zdjęcie na którym wygląda na super kociaka, możesz być prawie pewien, że od tego czasu nieco już wyleniała.

Popularity: 1% [?]

2 komentarze »

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)