5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

7 dziwnych powodów rozwodu

Submitted by on 18/05/2009 – 20:00Komentarze (0)

rozwodDo rozwodu we współczesnym świecie dochodzi coraz częściej. Z roku na rok wzrasta ilość rozwodów a widać tendencję też w tym, że pary rozwodzą się coraz wcześniej. Nie rzadko zdarza się tak, że w małżeńskim stadle, para nie wytrzymuje nawet roku razem. Psychologicznie rzecz ujmując najczęściej rozwód jest wynikiem konfliktu w jednym z czterech obszarów: seksu, pieniędzy, wychowania dzieci i sposób spędzania wolnego czasu. Na przestrzeni lat ogólne powody rozwodów nie zmieniają się, ale zmienia się to, co konkretnie przeszkadza małżonkom. Przykładowo, dawniej w obszarze spędzania wolnego czasu problemem było to, że mąż wychodził na zakrapiane imprezy z kumplami, teraz problemem jest siedzenie zbyt długo przed komputerem bądź uzależnienie od internetu. Na seks dawniej skarżyli się mężczyźni – to żony były oziębłe. Teraz, coraz częściej to właśnie mężczyźni nie stają na wysokości zadania. Zdarzają się też bardzo kuriozalne przyczyny rozwodów (kuriozalne dla obserwatorów, bo osobom rozwodzącym się raczej do śmiechu nie było). Przyjrzyjmy się kilku z nim:

„…bo ciągała mnie do kościoła”
W rzeszowskim sądzie nie tak dawno, jako przyczynę rozwodu mąż podał „zbyt duży nacisk żony na chodzenie do kościoła oraz zmuszanie do słuchania Radia Maryja”. Nieszczęśliwy małżonek zmuszany był przez żonę do chodzenia z nią do kościoła 3 razy dziennie, a w domu słuchania Radia Maryja. Jeśli nie chciał – karany był brakiem posiłku, lub brakiem seksu.

„…bo była nieśmiała”
Na Tajwanie, z żoną rozwiódł się pewien 38 latek, a jako powód podał to, że żona była zbyt nieśmiała by skonsumować małżeństwo. Po roku czekania na żonę, mąż postanowił dać sobie spokój. Małżeństwo było aranżowane przez swatkę i panna młoda w kontrakcie miała zapisane, że seks uprawiać będzie jedynie wtedy kiedy będzie chodziło o prokreację. Mąż nie chciał jednak czekać Bóg wie jak długo, aż żona zdecyduje się zaciążyć.

„…bo była za stara”
Kiedy po 10 latach małżeństwa, pewien Chińczyk dowiedział się, że żona okłamała go w kwestii swojego wieku (w rzeczywistości była 6 lat starsza niż utrzymywała), mąż zażądał rozwodu. Mężowi gratulujemy spostrzegawczości, żonie tego że najwyraźniej świetnie się trzymała.

„…bo musiałam jadać z teściową”
Teściowe potrafią być przykre. Zwykle jednak daje się jakoś załagodzić napięcia i konflikty. 22 letnia mieszkanka Rumunii nie była jednak w stanie znieść kąśliwych uwag swojej teściowej podczas codziennych obiadów. Kobieta wytrzymała przy jednym stole z teściową zaledwie 10 miesięcy. Potem powiedziała stanowcze pas.

„…bo nie lubię Bollywodzkich filmów”
Filmy indyjskiego Bollywood podbiły serca Amerykanów i Europejczyków. Podczas gdy niektórzy z nas z utęsknieniem czekają na kolejne kilkugodzinne kolorowe i śpiewne produkcje, w Indiach Bollywood staje się przyczyną rozwodów. I to nie dlatego że kobiety skrycie marzą o Shah Rukh Khanie, ale dlatego że wymagają od swoich mężów by im śpiewali i byli rycerscy oraz romantyczni. Mężczyźni nie są w stanie dźwignąć tej presji.

„…bo papuga miała za długi język”
Pewna Chinka, która wcześniej nie myślała o rozwodzie, zaczęła podejrzewać że jej mąż kombinuje coś na boku, kiedy papuga którą posiadali zaczęła powtarzać słowa „rozwód” oraz „bądź cierpliwa”. Po jakimś czasie skojarzyła, że z pokoju w którym jest papuga mąż często wykonuje służbowe telefony. Przyparty do muru mąż przyznał się do posiadania kochanki. Papuga nie została jednak w sądzie uwzględniona jako dowód.

„…bo odpadł mu penis”
To prawdopodobnie najbardziej dziwaczna sytuacja. Otóż mąż, aby sprawić żonie więcej przyjemności udał się na operację i sztucznie wydłużył sobie przyrodzenie za pomocą protezy. (Operacje takie przeprowadzane są w południowej Rosji – w miejscowości Voronezh) Niestety, podczas upojnej nocy, proteza się złamała, pozostawiając partnerkę w stanie osłupienia (a do tego z fragmentem obcego ciała w intymnym miejscu). Wprawdzie mąż zapewniał żonę że chętnie podda się operacji powtórnie, ale żona nie była już skłonna patrzeć na męża jak na mężczyznę.

źródła: oddee.com, searchwarp.com, miasta.gazeta.pl

Popularity: 3% [?]

Źródło tekstu: oddee.com/item_96664.aspx

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)