5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Oko kobiety łaskawsze wieczorem

Submitted by on 27/05/2009 – 12:38Komentarze (0)

atrakcyjnosc-barNasza atrakcyjność uzależniona od pory dnia? Zasadniczo można by się spodziewać, że rano powinniśmy być bardziej atrakcyjni – wyspani, wykąpani, w świeżym ubraniu. Tymczasem, nasza atrakcyjność rośnie w oczach obserwatorów wieczorem. Zwłaszcza tych obserwatorów, którzy są samotni i poszukują partnera. A wszystkiemu winna psychologia.

Tracey Cox, psycholog z Australii przeprowadziła badania związane z oceną atrakcyjności osób w klubie nocnym. Okazało się, że im później, tym bardziej jesteśmy w swoich ocenach łaskawsi. Bynajmniej nie chodzi o alkohol – o braku jego wpływu na proces oceniania atrakcyjności już zresztą pisałam.

Badani mieli za zadanie oceniać atrakcyjność osób w klubie na pięciostopniowej skali. O 22.00 średnia ocen wynosiła 2,3 punktu, ale już po kilku godzinach, kiedy impreza zmierzała ku końcowy średnie oceny wzrosły do 3,8 punktu.

Cox wyjaśnia to tym, że w miarę upływu czasu czujemy, jak maleją nam szansę na poznanie kogoś interesującego. Jesteśmy więc skłonni bardziej optymistycznie oceniać innych. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli zdecydujemy się opuścić lokal z nowo poznaną osobą, rankiem może okazać się, że jej punktacja dramatycznie spadła.

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: facet.interia.pl/seks/news/im-pozniej-tym-latwiej-ja-poderwac,1298071

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)