5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Ćwiczenie w grupie poprawia nastrój

Submitted by on 16/09/2009 – 16:36Komentarze (1)

cwiczeiaRegularne uprawianie sportu podnosi nie tylko naszą kondycję fizyczną i wpływa na nasze zdrowie, ale również na naszą psychikę. Jesteśmy bardziej rozluźnieni, odstresowani, zadowoleni (ćwiczenia wyzwalają endorfiny, które – mówiąc w skrócie – poprawiają nam nastrój). A jeszcze bardziej zadowoleni jesteśmy, jeśli ćwiczymy w grupie. Mało tego – znacznie większy wysiłek jest wtedy dla nas mniejszym problemem.

Badacze z Oxfordu odkryli, że osoby które ćwiczą razem odczuwają mniejszy ból mięśni (są w stanie znieść aż dwukrotnie większy ból niż przy ćwiczeniu pojedynczo) oraz odczuwają większą przyjemność z ćwiczeń. Według badaczy jest to spowodowane tym, że zarówno ćwiczenia, jak i bycie w grupie (kontakt z innymi, poczucie przynależności) wywołują wzrost poziomu endorfin – stąd większe poczucie zadowolenia oraz wyższy próg bólu przy grupowej aktywności fizycznej.

Z badań wynika, że na siłownię warto zabrać koleżankę nie tylko dla plotek (a plotki są korzystne dla zdrowia również) ale również po to, aby ćwiczenia były przyjemniejsze, a odczuwane nimi zmęczenie nieco mniejsze. Przy znajomych, damy z siebie więcej!

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: www.express.co.uk/posts/view/127793/Training-with-others-will-make-you-happier

Komentarze (1) »

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)